„Ciężki kaliber” – Hypontech rozszerza ofertę inwerterów jednofazowych do 9kW

Firma Hypontech niedawno wprowadziła na rynek jednofazowe falowniki HPS 7-9 kW, tym samym rozszerzając ofertę inwerterów jednofazowych oraz dostarczając zaawansowane technologie przesuwające granice innowacji. Idealna propozycja dla użytkowników chcących uzyskać jak najwięcej ze swoich domowych systemów fotowoltaicznych.

   

Zintegrowane z materiałami najwyższej jakości modele HPS 7-9 kW oferują oszałamiające możliwości i długoterminową niezawodność. Nowe modele są wyposażone w 3 zestawy wejść MC4, każde z maksymalnym prądem wejściowym 13A, cechujące się wysoką adaptacją do nadchodzącej ekspansji na rynku modułów słonecznych o mocy 400W+. Opatentowana konstrukcja MPPT, uzupełniona zintegrowaną płytką PCBA, umożliwia osiągnięcie sprawności na poziomie 98%, a także wczesne uruchamianie i śledzenie PV od 70 V ze sprawnością99,9%, z wyjątkowo szerokim zakresem śledzenia od 80 do 550 V. Nowe modele HPS 7-9kW wprowadzają również dodatkową zdolność przeciążania po obu stronach AC i DC, maksymalnie 10% (AC) i 50% (DC), aby zoptymalizować wydajność instalacji klienta nawet przy niskim nasłonecznieniu o krótkim czasie trwania.

    

Najnowocześniejszy procesor Texas Instrument DSP trzeciej generacji, należący do najszybszych procesorów do jednofazowych falowników, zapewnia imponującą moc obliczeniową umożliwiającą niezawodne sterowanie i szybką ochronę w obliczu wyzwań związanych z niestabilnymi warunkami sieciowymi. W testach zgodności w laboratorium TuV SuD i próbach lokalnych przez wiele miesięcy, HPS 7-9kW wykazał podwyższony poziom przyjazności dla sieci, zasilając z jakością wyjściową na poziomie 1% THDi.

   

Konstrukcja z odlewanego ciśnieniowo aluminium na pokrywie oraz jednoczęściowy korpus z żebrami cieplnymi i obudową od krawędzi do krawędzi, nowe modele mają stopień ochrony IP65 i wiodącą w branży gęstość mocy, dzięki czemu doskonale sprawdzają się zarówno w instalacjach wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Z dławikami zintegrowanymi zewnętrznie, a zatem 1/3 ciepła odizolowana od wewnętrznej elektroniki, HPS 7-9kW wykazał imponującą sprawność na poziomie 98% w stosunku do spadku mocy wywołanego ciepłem w bezwietrznym środowisku o temperaturze otoczenia stale powyżej 40°C. Wykończenie powłoki ochronnej firmy AkzoNobel, która od ponad stu lat dostarcza materiały powłokowe najwyższej klasy, zapewnia falownikom dodatkową odporność na korozję.

   

Zbudowany z myślą o wydajności, innowacyjności i niesamowitym doświadczeniu użytkownika, HPS obsługuje urządzenia monitorujące Wi-Fi, GPRS, Ethernet, wraz z platformą monitorowania HiPortal firmy Hypontech. Funkcja Zero Feed-in (zerowe zasilanie) jest również obsługiwana przez integrację inteligentnego licznika w systemie. Kompleksowe funkcje monitorowania są konstruowane przez inteligentny system chmury HiPortal wraz z dedykowanym wsparciem, umożliwiając zdalne rozwiązanie techniczne i dając klientom i inżynierom cyfrowe informacje zwrotne na temat stanu pracy elektrowni słonecznych, gdy tylko urządzenie jest podłączone do Internetu.

   

Jako kamień milowy dla Hypontech w drodze do dostarczania energii przyszłości, z dumą wprowadzamy produkty HPS 7-9 kW do sprzedaży. Hypontech ukończył już ofertę inwerterów sieciowych do budynków mieszkalnych i komercyjnych. Nasi inżynierowie skupiają się obecnie na rozszerzeniu trzech faz na większy zasięg, równocześnie w 2021 roku rozwijane są serie Hybrid i AC-Coupling.

  

O Hypontech 

Witaj w Hypontech.

  
   

HYPONTECH napędza świat dzięki ekscytującemu portfolio sieciowych i hybrydowych inwerterów fotowoltaicznych, a także inteligentnym rozwiązaniom do zarządzania energią. Nasze produkty zostały dostarczone i przetestowane w środowiskach na całym świecie, w ponad 50 krajach na 6 kontynentach.

Przewiń do góry