WSZYSTKO DO SZEŚCIANU. Nowa odsłona HPT

Hypontech ogłosił dzisiaj nową serię HPT, wyjątkowo solidną generację falowników trójfazowych, obejmującą segment domowych systemów solarnych od 3 kW do 11 kW.

Inwerter HPT charakteryzuje się konstrukcją wysoce wydajną i przyjazną właścicielom instalacji. Każda część obudowy HPT jest wykonana w postaci precyzyjnego odlewu ze stopu aluminium, co pozwala na pełną integrację wszystkich elementów. Dzięki temu, urządzenie ma kompaktowy rozmiar, wysoką wytrzymałość mechaniczną i odporność na korozję, jak również wiodący w branży poziom bezpieczeństwa, z łatwością osiągając stopień ochrony IP65 przy masie nieprzekraczającej 14 kg.

Produkcja odlewów ciśnieniowych, która ze względu na swoją zdolność do uzyskiwania kształtów o złożonej geometrii i stabilności wymiarowej jest tak popularna w przemyśle motoryzacyjnym, przyniosła HPT wysoką tolerancję w produkcji masowej, unikalne wykończenie metaliczne, a co najważniejsze, optymalizację zarządzania ciepłem.

HPT w pełni wykorzystuje swoją poziomą konstrukcję i jednolitą obudowę, radiator i 5 zewnętrznych dławików. Co wyróżnia serię HPT przy pierwszym spojrzeniu?– Zewnętrzne dławiki i komponenty na płycie PCBA są zbudowane i skrupulatnie rozmieszczone w taki sposób, aby główne źródła ciepła szybko oddawały je podczas pracy, jednocześnie chroniąc kluczową elektronikę przed wysoką temperaturą. Przewodzone ciepło jest skuteczniej rozpraszane, gdy strumień powietrza przemieszcza się przez krótsze kanały między większą liczbą żeber radiatora. HPT to dobrze wyważona i elegancka seria o wyjątkowych zdolnościach rozpraszania ciepła, dzięki czemu idealnie nadaje się do domowych systemów fotowoltaicznych.

HPT łączy w sobie wieloletnie doświadczenie oraz szeroką wiedzę w maksymalizacji zwrotu z inwestycji dla użytkowników energii słonecznej. W uzupełnieniu o komponenty od najlepszych dostawców, HPT obsługuje wydajne wytwarzanie energii w różnych warunkach pogodowych, z wiodącą w branży przeciążalnością prądem stałym (DC) do 54%. Nowy HPT został zaprojektowany z niższym napięciem startowym i zaawansowanym algorytmem sterowania, dzięki czemu zapewnia dłuższe i bardziej spójne zasilanie niż większość falowników trójfazowych dostępnych na rynku. Łączy on również najnowszą generację dwurdzeniowych procesorów DSP firmy Texas Instruments (200 MHz, 16-bitowy ADC) z opatentowanym algorytmem MPPT. Konsekwentnie generując najwyższy potencjał, HPT może działać z maksymalną sprawnością na poziomie 98,2%.

Zbudowany z myślą o wydajności, innowacyjności i niesamowitym doświadczeniu użytkownika, HPT obsługuje urządzenia monitorujące WiFi, GPRS, Ethernet, wraz z platformą monitorowania HiPortal. Funkcja Zero Feed-in (zerowe zasilanie) jest również obsługiwana przez integrację inteligentnego licznika w systemie. Funkcja monitorowania w czasie rzeczywistym jest realizowana przez inteligentny system w chmurze z dedykowaną obsługą, umożliwiając funkcjonowanie zdalnej diagnostyki i dając klientom i inżynierom informacje zwrotne na temat stanu pracy instalacji, jeśli tylko są one podłączone do Internetu.

Wychodząc naprzeciw rosnącemu zapotrzebowaniu na małe, zdecentralizowane systemy fotowoltaiczne, HPT został certyfikowany i zatwierdzony pod kątem bezpieczeństwa i wszystkich standardów EMC jako falownik przyjazny dla domu. Wraz z wprowadzeniem na rynek HPT, portfolio falowników Hypontech może w pełni pokryć zarówno duże mieszkaniowe i małe komercyjne dachowe systemy solarne.

O Hypontech 

Witaj w Hypontech.

HYPONTECH napędza świat dzięki ekscytującej ofercie sieciowych i hybrydowych inwerterów fotowoltaicznych, a także inteligentnym rozwiązaniom do zarządzania energią. Nasze produkty zostały dostarczone i przetestowane, w ponad 50 krajach na 6 kontynentach.

Przewiń do góry